Zprovoznění harampádí

6. března 2012 v 17:29
Tak jsem zas po čase oprašovala a umývala různé domácí spotřebiče.Když přišla řada na pekárnu,rozhodla jsem se ji zase po letech vyzkoušet.
První pokusy nebyly nijak úspěšné,tak byla pekárna odložena někam,kamsi mezi věci nepoužívané,či přehlížené a chytala vesele prach.
Po prvním pokusu,kdy jsem zhruba od oka,zčásti podle receptu sypala do pekárny suroviny,se chleba povedl vcelku na jedničku.Povzbuzená úspěchem,jsem na netu začala pátrat po dalších receptech,několik jsem jich vyzkoušela,ale nakonec jsem různým mísením přišla i na "svůj" opravdu dobrý chleba.
Zase tolik možností z recepty není,tak by se jistě našel mým vlastním podobný.Některé,co zde napíšu,můžou být odněkud přebrané,ale většinou postupem času,nejmíň lehce pozměněné.
Když má pekárna dobrou náladu a nezlobí,je mi dobrým pomocníkem(už měsíc jsem nemusela koupit chleba) a to né jen díky jednoduchosti pečení.Zpracováni těsta ocení každý s naraženým zápěstím,či nějakým jiným úrazem.
Na druhou stranu se tomuto způsobu nikdy nepropadnu úplně.Větší kouzlo má pro mne klasické pečení v troubě,poté drhnutí formy,plechu...Ale někdy je nedostatek času,popř již nějaký ten zmiňovaný úraz a těsto se mi nechce míchat ani ručním mixérem a taky vstát ráno a dát si ke snídani čerstvě upečený chléb.....to je prostě fajn :)
 


Komentáře

1 Cirrat Cirrat | Web | 7. března 2012 v 15:29 | Reagovat

Jo, je to prostě fajn. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama